4 źródła dochodu pasywnego

Lokaty i konta oszczędnościowe – najprostszym sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego jest zakładanie lokat, albo kont oszczędnościowych, gdzie odkładamy zgromadzoną sumę pieniędzy na oferowane przez banki oprocentowanie – niestety poza dużą gwarancją bezpieczeństwa, zyski są marne i czasami pokrywają się tylko z naturalną inflacją.

Nieruchomości – kupujesz nieruchomości pod wynajem, zysk stanowi tutaj czynsz pobierany od lokatorów. Oczywiście nie każdy operuje taką ilością gotówki, dlatego też możesz wziąć kredyt na mieszkanie, wtedy jeśli nawet pobierany przychód z czynszu pokryję Ci tylko koszt kredytu, to i tak w dłuższej perspektywie czasu lokatorzy zapłacą za Ciebie kredyt, a Ty będziesz mógł nadal czerpać ze swojej inwestycji. 

Billboardy – jeśli nie operujesz dużą ilością gotówki to dobrym rozwiązaniem są banery reklamowe, wystarczy, że masz kawałek działki czy pola, albo nawet mieszkasz w ruchliwym miejscu. Wynajmujesz powierzchnię reklamową, za którą co miesiąc dostajesz czysty zysk, ponieważ nie wymaga to z Twojej strony żadnego zaangażowania. 

Urządzenia samoobsługowe – automat na kawę czy herbatę na uczelni czy w innym skupisku ludzi, to dobry pomysł na wymagający małego zaangażowania interes. Możesz nawet zatrudnić dorywczo osobę, która by zajmowała się uzupełnieniem wkładów do takiego automatu.